Symbole kobiecego piękna

Piękno jest pojęciem względnym – każdemu podobać się może zupełnie inny typ urody. Niestety, od zarania dziejów człowiek ma do czynienia z kanonami piękna, które obowiązują w zależności od upodobań danej epoki. I tak przez wieki jako ideały piękna krążą sylwetki chorobliwie wychudzone lub wykazujące nadmierne kilogramy. Jeszcze nigdy w historii świata żaden obowiązujący kanon nie stawiał na normalność charakterystyczną dla ogółu społeczeństwa żyjącego w danych czasach.

Mity o niewyobrażalnym pięknie

Jedną z postaci, która słynie od tysiącleci z niewyobrażalnego wręcz piękna jest Kleopatra, będąca ostatnią władczynią hellenistycznego Egiptu. Starożytność zapamiętała ją jako najpiękniejszą kobietę świata, przy czym z perspektywy czasu można powiedzieć, że jej uroda to zasługa nie tyle dawnych zabiegów pielęgnacyjnych, królewskich strojów czy dworskich obyczajów, ale wykształcenia i osobowości – no i „poczty pantoflowej”. To właśnie szumy informacyjne, jakie rozchodziły się po starożytnym świecie, nadały królowej hipnotyzującą urodę. Żadna kobieta nie mogła dorównać Kleopatrze, a żaden mężczyzna nie był w stanie oprzeć się jej urokowi. Wiadome jest, że Kleopatra uwiodła najpotężniejszych mężczyzn tamtego świata. To potwierdza historia. Historia nie potwierdza jej prawdziwego wizerunku – Kleopatry na dobrą sprawę nikt z historyków nie widział. Patrząc prawdopodobnie na jej prawdziwy wizerunek na posągu można zapamiętać jedynie bardzo wydatny nos, a rysy twarzy nie za bardzo odtwarzają to piękno absolutne. Istnieje możliwość, że wizerunki Kleopatry zostały wykonane po jej przedwczesnej śmierci przez jej wrogów – starożytni mocno fałszowali rzeczywistość dla własnej chwały lub z nienawiści do innych ważnych osób. Nie było większego problemu, by ukazać Kleopatrę w niekorzystnym świetle.

Kosmetyczki z Poznania zapraszają na zabiegi. Salony kosmetyczne w Poznaniu proponują swoim klientkom zabiegi, dzięki którym każda z pań może zmierzyć się z mitycznym pięknem egipskiej królowej. Warto poświęcić dla siebie nieco czasu na rozmaite zabiegi upiększające, dobierane przez profesjonalną kosmetyczkę w zależności od potrzeb cery oraz wieku klientki.

One Comment

  1. Bożena said:

    Uważam, że każdy powinien o siebie dać, ale niektórzy do prawdy przesadzają z wizytami u specjalistów.

    5 lutego 2017
    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *