Jak zadbać o skórę zimą

Zima, to piękna pora roku. Mimo niskiej temperatury kojarzy nam się z ciepłem ogniska domowego, ze świętami i radośnie spęczonym w towarzystwie najbliższych czasie. Wszystko to sprawia, że mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, kochamy zimę. Niestety nasza skóra ma na ten temat zupełnie odmienne zdanie. Niska temperatura, wiatry i częste opady sprawiają, że staje się ona mocno przesuszona. Jak temu zaradzić, jak sprawić, aby nasza skóra nawet w tak niesprzyjających okolicznościach była jędrna i nawilżona? Może nam w tym pomóc zaufana kosmetyczka. Bydgoszcz dysponuje wieloma gabinetami odnowy biologicznej i salonami kosmetycznymi (dobra lista: https://swiaturody.com/bydgoszcz,kosmetyczka,9.html), które chętnie zaradzą w tak kryzysowym dla naszej skóry okresie, jakim jest zima. Poniżej kilka prostych sposobów na uporanie się z tym zimowym problemem.

Po pierwsze – nawilżanie
W okresie zimowych mrozów konieczne jest częste nawilżanie naszej zmęczonej niskimi temperaturami skóry. Stosowane kremy i balsamy powinny być gęste i tłuste. Powinny być tez bogate w witaminy. Lekkie wodniste kremy, są dobre na lato, ale zimą mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Najbardziej narażone na przesuszenie w tym okresie są dłonie, więc krem do rąk powinien się znaleźć obowiązkowo w każdej torebce.
Jeżeli jednak czujemy, że nasza skóra wymaga ingerencji specjalisty, i że sami nie poradzimy sobie z tym problemem, warto wtedy znaleźć zaufany gabinet lub salon kosmetyczny, który świadczy usługi zakresie pielęgnacji skóry

Po drugie – „oddychająca” bielizna
Sztuczna, koronkowa bielizna zimą, to nie najlepszy pomysł. Najlepiej w tym okresie sprawdzi się popularna w ostatnim czasie bielizna termoaktywna, która zapewni naszej skórze ciepło a przy tym pozwoli jej swobodnie oddychać. Dzięki temu unikniemy przesuszeń, potówek i podrażnień zewnętrznych.

Po trzecie – zimowa dieta
Należy pamiętać, iż najskuteczniej możemy odżywić naszą skórę od środka, czyli poprzez dostarczenie organizmowi tych składników odżywczych, które pomogą jej się zregenerować. Zimowa dieta powinna być zatem bogata w witaminę E. Jest ona pomocna w rekonstrukcji uszkodzonych przez słońce komórek, wspomaga też działanie innych witamin. Nie możemy zapomnieć też o diecie bogatej w tłuszcze i jakże ważną dla naszej skory i w ogóle organizmu witaminę C.

One Comment

  1. Katia said:

    Racja, nie wolno zapominać o odpowiedniej diecie na zimę, bogatej w witaminą E.

    3 lipca 2016
    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *